Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Color Emulze – barevné tónování na 6-8 mytí

TÓNOVACÍ EMULZE
Vhodné především v letním období, kdy slunce, chlorovaná a slaná voda vyblednou barevný pigment vlasů. Emulzi lze použít samostatně - nanášet přímo z tuby, nebo ji přimíchat do mycí lázně - jemnější výsledek.

Použití: Color Emulze se nanáší na umyté, ručníkem vysušené vlasy. Nechá se působit 20 minut, poté se pouze oplachuje čistou vodou (už není potřeba šamponovat) tak dlouho, dokud neteče čistá voda. Na závěr se vlasy ošetří Balzámem na vlasy.

Jako mycí lázeň: malé množství Color Emulze se přidá do šamponu, nechá se působit 10 minut, poté opláchnout, opět ošetřit Balzámem na vlasy.

Jako zábalová kúra: do Regenerační kúry Pěsticí faktor 1 přidejte malé množství Color Emulze a opět nechejte podle potřeby kúru působit. Poté už jen řádně vymýt čistou vodou.

Barevné odstíny se mohou lišit od vyobrazených fotografií v závislosti na nastavení monitoru.

Proč mužům padají vlasy?

Genetika - pokud má muž v rodině pánské předky s pleší či kouty, je vysoce pravděpodobné, že jeho vlasy čeká stejný osud. Hormon testosteron dělá z mužů chlapy, ale čím více ho je, tím méně je vlasů.

Co dělat?
Na prvním místě je prevence - ať už je to genetika, testosteron nebo obojí zároveň, je potřeba začít své vlasy chránit včas. Ve 30ti už je někdy pozdě. Kofein ve správné formě a optimálním množství zabrání vypadávání vlasů a prodlouží jejich růstovou fázi.

Několik informací o opalování na slunci

Pohled do historie opalování
Opalování podléhalo i v historii řadě módních trendů. A tak se světlá pokožka střídala s bronzově opálenou. Ve starověkém Římě si běžně bohaté ženy zesvětlovali pleť rtutí.
Opálená kůže znakem chudoby. Tato představa platila i pro většinu středověku. Anglický dramatik Shakespeare v komedii Mnoho povyků pro nic shledává neopálenou kůži za společensky významnější. Názor na barvu pokožky se v Evropě začal měnit až s průmyslovou revolucí, kdy vzhled člověka byl stále více spojován s fyzickou přitažlivostí a méně se společenskou třídou. Přesto, po celé 18. a většinu 19. století byla bělost kůže oceňována více než její opálení. Nejvíce byly ceněny krásky se sněhobílou pletí a pihami.
Pravou vášeň po opálení s bronzovým nádechem zažehla až světoznámá modní návrhářka Coco Chanel, která se ve dvacátých letech minulého století na francouzské riviéře objevovala s dokonalým opálením velmi tmavé barvy. I když již v roce 1939 vyslovili američtí lékaři hypotézu, že některé druhy rakoviny kůže mohou souviset s nadměrným opalováním, první ucelená doporučení, jak se účinně chránit před sluncem a jak se správně opalovat, se objevily až v 70. letech minulého století.

Slunce a umělé zdroje jako impulz tmavnutí kůže
Slunce je hvězdou naší sluneční soustavy, kolem níž se pohybují ve svých drahách jednotlivé planety. Jedná se o vysoce energetický zdroj, který uvolňuje řadu částic, mimo jiné i fotony ultrafialového záření. To je významné pro opálení kůže. Část UV záření ze Slunce na zemský povrch zpravidla nedopadne. Jedná se o UVC, které filtruje ozonosféra. Tento typ záření je smrtící i pro člověka. Umíme jej vyrobit uměle a využíváme jej pro likvidování mikroorganizmů, například v laboratořích nebo i při sterilizaci nástrojů.
UVA záření proniká i přes tenkou vrstvu skla nebo vody, přímo poškozuje naši genetickou informaci uloženou v jaderné DNA. Některé jeho účinky se neprojeví ihned, ale až po mnoha letech. Je označeno za hlavní rizikovou složku UV záření, která urychluje stárnutí pleti a bohužel přímo zapříčiňuje některé typy rakoviny kůže.
UVB záření má vyšší energii než UVA, ale větší rozptyl a menší schopnost průniku. Proto je snadněji odfiltrované sklem nebo oděvem. Na druhé straně poškozuje buňky přímo a ihned. Je zodpovědné za hlavní projevy spálení kůže bezprostředně po opalování. I tento typ záření je odpovědný za rozvoj rakoviny kůže.

Slunce i hřeje - na to se často zapomíná
Slunce vysílá na Zemi nejen fotony UV záření, ale také viditelného světla a fotony infračervených délek, které vnímáme jako teplo. Povrchová teplota kůže může při opalování dosáhnout až 60° C. To společně s UVA a UVB zářením prohlubuje nepříznivé působení na organizmus. Navíc nastává rychlá dehydratace kůže. To je nebezpečné především pro malé děti a seniory, jelikož voda je doplňována z vnitřního prostředí organizmu.

Opalování a vitamin D
Opalování jako celek je spíše estetickou záležitostí. V rozumné míře a rozsahu, s náležitou ochranou jej nelze předem pokládat za škodlivé. Krátkodobé celotělové ozáření je dokonce žádoucí pro tvorbu vitaminu D. Uvádí se, že po zimě až 70% populace v našich klimatických podmínkách má nedostatek vitaminu D, který je nezbytný pro hospodaření s vápníkem a mineralizaci kostí. Dostatečné množství se vytvoří, jestliže, pokud možno, co největší plochu našeho těla vystavíme slunečním paprskům mezi 11. až 13. hodinou na dobu deseti minut.

Kdo vyšetří moji kůži?
Kompetentní k vyšetření kůže je v první linii praktický lékař, který vás může odeslat na specializované vyšetření, zpravidla na dermatovenerologii. Zdravotní pojišťovny nabízejí řadu preventivních programů, které jsou zaměřené i na dermatoskopické vyšetření kůže a kožních "znamének". Zeptejte se ve vaší zdravotní pojišťovně na aktuální nabídku hrazených programů.

SynCare MICRO AMPOULES Rostlinné kmenové buňky
Obnovte pevnost a pružnost vaší pleti
Přímá ochrana kolagenu, projasňuje a vitalizuje, vhodné i pro masáž.

Novinka představená v prosinci 2015 rozšiřuje řadu přípravků SynCare s extraktem kmenových buněk. Ampulární sérum má vysoce hygienické balení v plastové ampuli, která vystačí na dvě ošetření.

Účinek přípravku: Sérum obnovuje pevnost a pružnost pleti. Vzhledem k bohatému základu, který tvoří babasu olej a bio meruňkový olej, poskytují pleti nezbytnou výživu a přirozenou ochranu. Komplex olejů doplňuje hemiskvalan, který je ceněný jako jemný "nemastný" olej. Hlavní účinnou látku představuje extrakt z kmenových buněk byliny Seigesbeckia orientalis, který je přímým ochráncem kolagenu. Sérum neobsahuje žádné minerální oleje a vosky. Přestože je lipofilní, postupně se snadno vstřebá.
Použití: Sérum má velmi dobré masážní vlastnosti. Proto jej do pleti zapracujeme lehkou kosmetickou masáží. Lze jej použít i kolem očí.
Typ pleti: pro pleť +55 nebo variantně pro suchou pleť +35

Charakter přípravku: lipidické bezvodé bohaté sérum
Konzervační látky: fenoxyetanol
Popis hlavních účinných látek: extrakt kmenových buněk (INCI:Sigesbeckia Orientalis Extract) - přímá ochrana kolagenu,
babasu olej (INCI: Orbignya Oleifera(Babassu) Oil,
vitamin E (INCI: Tocopheryl Acetate) - silný antioxidant

Micro Ampoules rostlinné kmenové buňky pro liftingovou masáž
Micro Ampoules rostlinné kmenové buňky představují typ bohatého lipidického séra. Kromě klasického výživného působení lze toto sérum použít pro liftingovou masáž a mikromasáž.

Liftingová masáž se zaměřuje na uvolnění mimických svalů obličeje. Po správně provedené liftingové masáži dosáhneme relaxace mimických svalů, zlepšení prokrvení kůže, a tím podporujeme její výživu. Odměnou je nám vypnutá pokožka a pro klientku příjemný pocit navozené relaxace. Sérum Micro Ampoules rostlinné kmenové buňky naneseme na místo masáže. Pokud je plocha příliš velká, dávky rozdělíme. Jedna ampule postačí pro celý obličej. Sérum se masáží nejdříve roztírá do stran a ve druhé fázi se fixními pohyby rozmasírovává.

Liftingovou mikromasáž z pravidla provádíme okolo očí, ale vhodná je i v oblasti okolo úst. Pro jednu mikromasáž spotřebujeme nejvýše jednu polovinu lahvičky. Mikromasáž musí být jemná, tahy jsou méně ostré a jsou pomalejší. Zbytek séra po masáži zapracujeme do pleti, případně jej setřeme.

Co jsou kmenové buňky?
Pokud tuto problematiku zjednodušíme, jsou kmenové buňky jakési mateřské buňky organizmu, ze který mohou vznikat buď všechny ostatní buňky v těle, nebo jednotlivé vývojové řady. V principu mohou kmenové buňky nahrazovat nefunkční orgány nebo jejich části. Postupně se v medicíně daří přecházet od experimentu ke klinickému využití, ale cesta je stále dlouhá.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky