Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Červené víno na krásu i pro dobrou náladu

ALCINA 5-MINUTOVÁ MASKA - s exkluzivní formulí z červeného hroznového vína dodává pleti do 5ti minut novou vitalitu. Po krátké době působení bude i unavená, stresovaná pleť viditelně hladší a svěžejší.
Nedoporučuje se však používat na přecitlivělou, alergickou či aknózní pleť. U zarudlé, citlivější a červenající pleti se doporučuje doba působení kolem 3 minut.

ALCINA 5-minutová maska výborně nastartuje pleť po probdělé noci - naneste ráno a neuvěříte jejímu efektivnímu účinku.

Několik informací o opalování na slunci

Pohled do historie opalování
Opalování podléhalo i v historii řadě módních trendů. A tak se světlá pokožka střídala s bronzově opálenou. Ve starověkém Římě si běžně bohaté ženy zesvětlovali pleť rtutí.
Opálená kůže znakem chudoby. Tato představa platila i pro většinu středověku. Anglický dramatik Shakespeare v komedii Mnoho povyků pro nic shledává neopálenou kůži za společensky významnější. Názor na barvu pokožky se v Evropě začal měnit až s průmyslovou revolucí, kdy vzhled člověka byl stále více spojován s fyzickou přitažlivostí a méně se společenskou třídou. Přesto, po celé 18. a většinu 19. století byla bělost kůže oceňována více než její opálení. Nejvíce byly ceněny krásky se sněhobílou pletí a pihami.
Pravou vášeň po opálení s bronzovým nádechem zažehla až světoznámá modní návrhářka Coco Chanel, která se ve dvacátých letech minulého století na francouzské riviéře objevovala s dokonalým opálením velmi tmavé barvy. I když již v roce 1939 vyslovili američtí lékaři hypotézu, že některé druhy rakoviny kůže mohou souviset s nadměrným opalováním, první ucelená doporučení, jak se účinně chránit před sluncem a jak se správně opalovat, se objevily až v 70. letech minulého století.

Slunce a umělé zdroje jako impulz tmavnutí kůže
Slunce je hvězdou naší sluneční soustavy, kolem níž se pohybují ve svých drahách jednotlivé planety. Jedná se o vysoce energetický zdroj, který uvolňuje řadu částic, mimo jiné i fotony ultrafialového záření. To je významné pro opálení kůže. Část UV záření ze Slunce na zemský povrch zpravidla nedopadne. Jedná se o UVC, které filtruje ozonosféra. Tento typ záření je smrtící i pro člověka. Umíme jej vyrobit uměle a využíváme jej pro likvidování mikroorganizmů, například v laboratořích nebo i při sterilizaci nástrojů.
UVA záření proniká i přes tenkou vrstvu skla nebo vody, přímo poškozuje naši genetickou informaci uloženou v jaderné DNA. Některé jeho účinky se neprojeví ihned, ale až po mnoha letech. Je označeno za hlavní rizikovou složku UV záření, která urychluje stárnutí pleti a bohužel přímo zapříčiňuje některé typy rakoviny kůže.
UVB záření má vyšší energii než UVA, ale větší rozptyl a menší schopnost průniku. Proto je snadněji odfiltrované sklem nebo oděvem. Na druhé straně poškozuje buňky přímo a ihned. Je zodpovědné za hlavní projevy spálení kůže bezprostředně po opalování. I tento typ záření je odpovědný za rozvoj rakoviny kůže.

Slunce i hřeje - na to se často zapomíná
Slunce vysílá na Zemi nejen fotony UV záření, ale také viditelného světla a fotony infračervených délek, které vnímáme jako teplo. Povrchová teplota kůže může při opalování dosáhnout až 60° C. To společně s UVA a UVB zářením prohlubuje nepříznivé působení na organizmus. Navíc nastává rychlá dehydratace kůže. To je nebezpečné především pro malé děti a seniory, jelikož voda je doplňována z vnitřního prostředí organizmu.

Opalování a vitamin D
Opalování jako celek je spíše estetickou záležitostí. V rozumné míře a rozsahu, s náležitou ochranou jej nelze předem pokládat za škodlivé. Krátkodobé celotělové ozáření je dokonce žádoucí pro tvorbu vitaminu D. Uvádí se, že po zimě až 70% populace v našich klimatických podmínkách má nedostatek vitaminu D, který je nezbytný pro hospodaření s vápníkem a mineralizaci kostí. Dostatečné množství se vytvoří, jestliže, pokud možno, co největší plochu našeho těla vystavíme slunečním paprskům mezi 11. až 13. hodinou na dobu deseti minut.

Kdo vyšetří moji kůži?
Kompetentní k vyšetření kůže je v první linii praktický lékař, který vás může odeslat na specializované vyšetření, zpravidla na dermatovenerologii. Zdravotní pojišťovny nabízejí řadu preventivních programů, které jsou zaměřené i na dermatoskopické vyšetření kůže a kožních "znamének". Zeptejte se ve vaší zdravotní pojišťovně na aktuální nabídku hrazených programů.

SynCare Sebucel zklidňují tělové mléko proti velmi suché pleti

Ideální pro suchou pokožku. zjemňuje a hydratuje, chrání před mrazem.

Základní popis: SEBUCEL zklidňují tělové mléko představuje bohatou krémovou emulzi, která je určena především pro péči o suchou až velmi suchou, případně i atopickou, pokožku. Jeho praktické velké balení jej předurčuje zejména k použití na větší plochy pokožky těla. Velkou předností je přítomnost emulgátorů výhradně na bázi cukerných esterů bez PEG a obsah výživných složek pro kůži, jako je pupalkový olej v bio kvalitě, kyselina hyaluronová, anorganicky vázaný hořčík, vitamin C a urea. Vhodnou konzistenci zajišťuje, mimo další složky, čištěný včelí vosk a příjemnou texturu poskytuje glycerin.

Účinek přípravku: SEBUCEL zklidňující tělové mléko doporučujeme pro péči o velmi suchou až extrémně suchou pokožku celého těla, kterou zjemní, zvláční a hydratuje. Uplatnění najde při ochraně před mrazem, včetně ochrany rukou, ale také v péči o chronicky poškozenou kůži v průmyslu, zemědělství nebo při atopické dermatitidě.

Použití: Dle potřeby 2x až 4x denně vetřete do pokožky.

Konzervační látky: fenoxyetanol

Účinné látky:
pupalkový olej BIO (Oenothera Biennis Oil) - obnovuje ochrannou funkci kůže, udržuje vlhkost, snižuje podráždění,
sodná sůl kyseliny hyaluronové (Sodium Hyaluronate) - zvyšuje hydrataci kůže.

Význam hořčíku v péči o pokožku
Hořčík má většina z nás spojený s minerální vodou Magnesia, případně ví, že hořčík je centrálním atomem zeleného listového barviva chlorofylu. Avšak tento kovový prvek má důležitou roli v udržování bariérové funkce pokožky a pravděpodobně také potlačuje zánětlivé reakce v kůži. Některé anorganické soli hořčíku působí příznivě proti suchosti pokožky a využívá se i jejich obsahu v minerálních vodách při balneoterapii.

 

Rizika pro kůži při pobytu na horách
Zimu má mnoho z nás nerozlučně spojenu s lyžováním na horách. České, moravské, slovenské i rakouské hory bývají doslova obsypány českými lyžaři. Ne vždy ovšem doceňujeme péči o pokožku.
Pobyt na horách představuje pro pleť významnou změnu prostředí. Zatímco přes den v pracovním procesu řada lidí pobývá v temperovaných prostorách a je vystavena chladu, potažmo mrazu jen po omezenou dobu, při dovolené v horském prostředí se poměr zpravidla obrací. Venku trávíme většinu dne. I když tomu přizpůsobujeme oblečení, přesto dochází v řadě případů k poškození pokožky. K nejzávažnějším řadíme omrzliny, případně jejich poslíčky - oznobeniny, dále se setkáme s podrážděním, přesušením, praskáním kůže a chladovou alergií. Opomíjený, a přesto relativně častý, je solární erytém až spálení pokožky po nadměrné nechráněné expozici na slunci.

Péče o pleť na horách
Pro celotělovou účinnou ochranu doporučujeme SynCare SEBUCEL zklidňující tělové mléko, pro menší plochy, zejména pokožky obličeje je vhodná SynCare Ochranná emulze, která obsahuje UV filtry SPF 10. Pro malé děti nabízí SynCare na obličej také NEODERM krém. Při opalování na horách je vhodný SynCare SUN PROTECT SPF 20.

SynCare Tělový peeling omladí vaši pleť
Tělový peeling CPK neobsahuje suroviny živočišného původu a je současně nezávisle certifikován jako Certifikovaná přírodní kosmetika BIO nebo Certifikovaná přírodní kosmetika CPK.

Základní popis: Tělový peeling s himalájskou solí BIO CPK představuje formu jemného tělového peelingu, který je vyrobený bez klasických „chemických“ přísad v kvalitě BIO. Přípravek obdržel nezávislou certifikaci - Certifikovaná přírodní kosmetika (CPK).

Jemná, speciálně mletá himalájská sůl propůjčuje peelingu výjimečné vlastnosti. Díky velikosti solných himálajských krystalů je svrchní vrstva pokožky šetrně obrušována, aniž by masáž jakkoli dráždila kůži. Výsledkem je jemná kůže, zbavená povrchových nečistot a zrohovatělých zbytků.
Výborné masážní vlastnosti zaručuje směs vybraných rostlinných olejů v bio kvalitě v čele s meruňkovým a babasu olejem, které doplňuje
bambucké máslo. V certifikované přírodní a bio kosmetice nesmí být syntetické parfémy, a proto tělovému peelingu propůjčuje přirozenou vůni extraktu propolisu v slunečnicovém oleji bez rizikových alergenů.
Přípravek je určen pro masážní peeling celého těla. Zvláště vhodný je pro pokožku +35 a +55 nebo pro profesionální kosmetickou
salonní masáž, včetně aromaterapeutické péče.

Použití: Nanese se přiměření množství na místa peelingu a krouživými pohyby se provede peeling.
Konzervační látky: nejsou přítomny
Účinné látky: jemně drcené krystaly himálajské sůli, INCI: Sodium Chloride - pro šetrný peeling;
extrakt propolisu, INCI: Propolis Extract - vonné vlastnosti;
babasu olej, INCI: Orbignya Oleifera Seed - masáž

 

Himálajská sůl patří k vyhledávaným typům kamenných stolních solí. Těží se v paňdžábském regionu v Pákistánu pod Himálajemi. Na rozdíl od klasické stolní soli má slabě narůžovělou barvu a mírně trpčí chuť, což je dáno malým obsahem solí hořčíku. Himálajská sůl patří k solím druhohorním a řadí se k starým typům halitů. Údajně lepší vlastnosti pro výživu nebyly potvrzeny, avšak v kosmetice je hojně využívána jako šetrný peeling.

 

Mýt či oplachovat?
Umýváte si pokožku těla stejně jako rukou nebo jako vlasy?
Děláte chybu. Mytí těla vyžaduje zcela jiný postup. Zatímco u rukou nebo u vlasů je předpoklad většího znečištění v průběhu několika hodin, kůže krytá oděvem vyžaduje spíše šetrné opláchnutí než intenzivní mytí.
Při ranním nebo večerním sprchování dbáme nejdříve na to, aby pokožka byla rovnoměrně zvlhčená. Následně ji znovu a pečlivěji opláchneme bez tělového mýdla proudem teplé vody o střední intenzitě. Tím odstraníme drobné mechanické nečistoty. Poté dávkujeme do dlaní tělové mýdlo nebo tělový šampon SynCare SENSITIVE hydratační tělový šampon nebo SynCare 100% kyselina hyaluronová hydratační tělový šampon. Šamponem vytvoříme pěnu, kterou umýváme šetrně pokožku.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky