Naše tipy na vhodnou kosmetiku

Kosmetické tipy Alcina

Trpí Vaše ruce v zimně? Naneste na ně extra porci Balzámu na ruce, navlékněte bavlněné rukavice a nechejte působit přes noc, nebo alespoň u televize. Výsledek vás mile překvapí.

SynCare Sebucel krém proti velmi suché pleti s BIO pupalkovým olejem

Certifikovaná BIO kosmetika, účinně dlouhodobě hydratuje, zvláčňuje a chrání pleť.

Základní popis: SEBUCEL krém BIO podstoupil vývojovou inovaci, která zvýšila výživný účinek krému na suchou pleť. Současně došlo k snížení koncentrace původního přírodního konzervačního systému (směs rostlinných silic) a k doplnění nové stabilizační látky Pentiolu Green, který má certifikaci francouzské bio certifikační autority - Ecocertu. Současně inovovaný krém obsahuje zcela nový komplex slunečnicového oleje a extraktu chmele, které zabraňují znehodnocení bio pupalkového a bio sójového oleje, které jsou obsaženy v přípravku. Krém pleť zvláčňuje, zjemňuje a udržuje ji v celkově velmi dobrém stavu.

Účinek přípravku: SEBUCEL krém je vhodný především pro osoby, které trápí zvýšený pocit suchosti. Do této skupiny řadíme i děti, včetně dětí do 3 let. Uplatnění najde také u pacientů, jejichž kůže je nadměrně přesušená v důsledku atopického ekzému, případně lupénky. Široké použití nachází u profesionálně postižené pokožky - kosmetičky, masérky, nehtové designérky nebo pracovnice a pracovníci v chemickém a stavebním průmyslu. SEBUCEL krém představuje přechod mezi běžnou kosmetickou péčí a intenzivně promašťujícími ochrannými přípravky, jako je SEBUCEL tělové mléko nebo Ochranná emulze.

Použití: Sebucel krém 1x až 3x denně lehce vetřete do pokožky.

Konzervační látky: bez konzervačních látek.

Účinné látky:
pupalkový olej BIO (Oenothera Biennis Oil) a sójový olej (Glycine Soja) - obnovují ochrannou funkci kůže, udržují vlhkost,
ceramidy INCI: Ceramide 3 - přirozená složka kůže, která chybí u suché pleti

Pupalkový olej v kosmetice
Pupalkový olej patří k nejvíce ceněným olejům v kosmetice díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin. Za nejcennější je považována kyselina gama-linolenová, dále jsou přítomné nenasycené kyseliny linolová a olejová. Je prokázáno, že tyto látky chybí v suché pokožce. Přípravky, které obsahují vyšší procento pupalkového oleje, tak působí proti přesušení i praskání kůže.

 

Přípravky SynCare pro ošetření dětské pleti v zimě
SynCare nabízí nejen kosmetiku pro dospělé, ale řada přípravků je vhodná i pro děti. Pod pojmem dětská pokožka si nelze představit jeden konkrétní typ kůže, protože zahrnuje období od narození po vstup dítěte do prepuberty. Stavba kůže po narození je již obdobná struktuře dospělého člověka, avšak významně se odlišuje typem postupně se vyvíjejícího ochlupení nebo aktivitou mazových žláz. Především druhý faktor vede k tomu, že dětská pleť bývá sušší, obecně citlivější a její reaktivita je rychlejší. To se projevuje například v zimním období nebo při nepříznivých klimatických podmínkách.

Péče o dětskou pleť v zimě
Ve většině případů je nezbytné chránit především odkryté části dětské pleti v zimním období. Pro volbu vhodného přípravku je důležitá venkovní teplota. Je-li teplota do 5°C, doporučujeme na menší plochy nanést SynCare SEBUCEL krém, který lze aplikovat i na ruce, případně až po lokty a na celé tělo SynCare Hydratační tělový balzám. Při teplotách méně jak 5°C je pro menší plochy vhodnější SynCare Ochranná emulze a na celé tělo SynCare SEBUCEL zklidňující tělové mléko. Zejména v zimě je vhodné při koupeli nebo po sprchování aplikovat SynCare Bio dětský olej do koupele.

SynCare Tělový peeling omladí vaši pleť
Tělový peeling CPK neobsahuje suroviny živočišného původu a je současně nezávisle certifikován jako Certifikovaná přírodní kosmetika BIO nebo Certifikovaná přírodní kosmetika CPK.

Základní popis: Tělový peeling s himalájskou solí BIO CPK představuje formu jemného tělového peelingu, který je vyrobený bez klasických „chemických“ přísad v kvalitě BIO. Přípravek obdržel nezávislou certifikaci - Certifikovaná přírodní kosmetika (CPK).

Jemná, speciálně mletá himalájská sůl propůjčuje peelingu výjimečné vlastnosti. Díky velikosti solných himálajských krystalů je svrchní vrstva pokožky šetrně obrušována, aniž by masáž jakkoli dráždila kůži. Výsledkem je jemná kůže, zbavená povrchových nečistot a zrohovatělých zbytků.
Výborné masážní vlastnosti zaručuje směs vybraných rostlinných olejů v bio kvalitě v čele s meruňkovým a babasu olejem, které doplňuje
bambucké máslo. V certifikované přírodní a bio kosmetice nesmí být syntetické parfémy, a proto tělovému peelingu propůjčuje přirozenou vůni extraktu propolisu v slunečnicovém oleji bez rizikových alergenů.
Přípravek je určen pro masážní peeling celého těla. Zvláště vhodný je pro pokožku +35 a +55 nebo pro profesionální kosmetickou
salonní masáž, včetně aromaterapeutické péče.

Použití: Nanese se přiměření množství na místa peelingu a krouživými pohyby se provede peeling.
Konzervační látky: nejsou přítomny
Účinné látky: jemně drcené krystaly himálajské sůli, INCI: Sodium Chloride - pro šetrný peeling;
extrakt propolisu, INCI: Propolis Extract - vonné vlastnosti;
babasu olej, INCI: Orbignya Oleifera Seed - masáž

 

Himálajská sůl patří k vyhledávaným typům kamenných stolních solí. Těží se v paňdžábském regionu v Pákistánu pod Himálajemi. Na rozdíl od klasické stolní soli má slabě narůžovělou barvu a mírně trpčí chuť, což je dáno malým obsahem solí hořčíku. Himálajská sůl patří k solím druhohorním a řadí se k starým typům halitů. Údajně lepší vlastnosti pro výživu nebyly potvrzeny, avšak v kosmetice je hojně využívána jako šetrný peeling.

 

Mýt či oplachovat?
Umýváte si pokožku těla stejně jako rukou nebo jako vlasy?
Děláte chybu. Mytí těla vyžaduje zcela jiný postup. Zatímco u rukou nebo u vlasů je předpoklad většího znečištění v průběhu několika hodin, kůže krytá oděvem vyžaduje spíše šetrné opláchnutí než intenzivní mytí.
Při ranním nebo večerním sprchování dbáme nejdříve na to, aby pokožka byla rovnoměrně zvlhčená. Následně ji znovu a pečlivěji opláchneme bez tělového mýdla proudem teplé vody o střední intenzitě. Tím odstraníme drobné mechanické nečistoty. Poté dávkujeme do dlaní tělové mýdlo nebo tělový šampon SynCare SENSITIVE hydratační tělový šampon nebo SynCare 100% kyselina hyaluronová hydratační tělový šampon. Šamponem vytvoříme pěnu, kterou umýváme šetrně pokožku.

SynCare Perioderm - zinek + magnézium

Základní popis: PERIODERM krém byl vyvinut především pro péči o pokožku se sklonem k periorální dermatitidě. Proto náleží do řady zaměřené na kosmetickou péči o hraniční stavy pleti. Periorální dermatitida je kožní onemocnění, které je často spojeno s nerovnováhou v zastoupení některých mikrobů na povrchu kůže a se sklonem k podráždění pleti. I proto byla jednoduchost a účelnost složení jedním ze základních požadavků při vývoji. Krém obsahuje pouze jedenáct prověřených složek a jeho pH blízké 5,5. Typickou vlastností krému je snadná vstřebatelnost a současně nezanechává mastný film.

Účinek přípravku: SynCare PERIODERM krém je doporučený pro kosmetickou péči o pokožku osob, u kterých se projevují známky periorální dermatitidy, a to nejen kolem úst, ale také nosu a očí. Současně je v těchto místech vhodný i pro citlivou podrážděnou pleť. Přípravek je bez parfému.
Použití: Lehce se vetře 2x denně na místa péče + lem 0,5 cm.

Konzervační látky: chlorokrezol
Účinné látky: chlorokrezol, INCI: p-Chloro-m-Cresol - nespecificky působící antimikrobiální látka;
glukonát zinečnatý a komplex hořčíku, INCI: Zinc Gluconate, Magnesium Aluminum Silicate - zklidňující složky

 

Sprchovat nebo koupat velmi suchou pokožku?
Ještě v nedávné době se doporučovala spíše krátká sprcha než koupel. Dnes se ukazuje, že větší význam má dodržení teploty vody do 44° C s pobytem v případné koupeli do 10 minut a s následným krátkým osprchováním, pokud byla pokožka současně myta. Po koupeli či sprše je však naprosto nezbytné nanést v tenké vrstvě emolienční přitučňující a současně hydratační mléko - například SynCare SEBUCEL zklidňující tělové mléko.

 

Může kosmetička pečovat o pokožku s ekzémem?
Projevy ekzému, zejména na nejčastěji viditelných částech těla (obličej, krk, ruce) bývají pro klienty traumatizující. I proto většinou nevyhledávají kosmetickou péči. Na druhé straně může být kosmetický salon místem, kde takový člověk nachází pohodu, klid i příjemné ošetření. Například u chronických stádií atopického ekzému je účelná šetrná kosmetická péče se zaměřením na doplnění ochranných tukových složek do pleti řadou pro velmi suchou pleť.

 

Antimikrobiální versus konzervační
Antimikrobiální látky jsou běžnou součástí kosmetiky, a dokonce i biokosmetiky. V přírodě najdeme stovky milionů složek, které zabraňují růstu a množení mikrobů, nebo je dokonce přímo zabíjejí. Avšak zdaleka ne všechny lze použít v léčivech, v kosmetice nebo v potravinách. A jen relativně velmi malé množství je tak účinné a současně bezpečné, že může být použito jako aktivní antimikrobiální složka.

Antimikrobiální látky
Antimikrobiální látky v kosmetice nacházejí široké uplatnění při udržování normální kožní mikroflóry. Takovými látkami je například oktopirox, který příznivě působí při sklonu k lupům nebo ortokrezol s velmi nízkým dráždivým potenciálem, oceňovaný jako složka s příznivým účinkem na pokožku s periorální dermatitidou.

Konzervační látky v kosmetice
Konzervační látky patří do skupiny antimikrobiálních látek, avšak s cíleným působením proti pomnožování mikrobů v kosmetickém přípravku. Nemají působit na přirozeně se vyskytující mikroorganizmy na pokožce. Takový účinek je naopak pokládán za nežádoucí. Povolené konzervační látky a jejich nejvyšší přípustné koncentrace najdeme ve páté příloze Nařízení 1223/2009/ES o kosmetických přípravcích. Jejich koncentrace zpravidla dosahuje jen desetin procenta.

Všechny tipy na vhodný nákup kosmetiky